Prosinec 2012

To the Beautiful You

31. prosince 2012 v 15:27 | Christine |  Dorama
To the Beautiful You


Jedním z nejvíce očekávaných dorama roku 2012 bylo bezesporu "To the Beautiful You" z produkce společnosti SM Entertainment. A rozhodně se není čemu divit! SM diváky láká na jména oblíbených idolů a námět podle slavné mangy "Hana Kimi".

"Hana Kimi" , je mezi shoujo mangami pojem, a jako námět pro dorama již byla několikrát použita. Navíc, SM Entertainment je jednou z nejvýznamnějších společností v korejském hudebním průmyslu a má pod svými křídly skupiny jako SHINee nebo f(x). A právě z těchto skupin obsadili hlavní role.

Hlavní postavou příběhu je americká korejka Gu Jae Hee, kterou si zahrála Sulli ze skupiny f(x). Ta je uchvácená výkonem mladého korejského olympionika ve skoku do výšky, jménem Kang Tae Joon. Toho nehraje nikdo jiný než charismatický Minho ze skupiny SHINee. Zblázněná je ovšem natolik, že se rozhodne seznámit se s ním. A tak se převlékne za chlapce a vydává se do Jižní Koreji, aby se přihlásila na internátní sportovní střední školu, kterou navštěvuje i její idol. Zde má nejen krušné chvilky utajit svoje pohlaví ale také vyjít se svými spolužáky. V tom jí pomáhá eso fotbalového týmu a její nejlepší kamarád Cha Eun Gyol, jehož představitelem je herec Lee Hyun Woo.


Jak je dobrým zvykem v podobných příbězích, oba chlapci se do Jae Hee zamilují, ať už předtím, nebo po tom, co zjistí její pravou identitu. Eun Gyol si podstatnou část příběhu myslí, že je gay, zatímco Tae Joon má zase problémy s vědomím, že v koupelně vedle se vyskytuje nahé a mokré děvče. Ač si Gu Jae Hee celou dobu myslí, že o její pravé identitě nemá Tae Joon žádné ponětí, brzy nám všem dojde, že se šeredně plete.

Pro doplnění milostného čtyřúhelníku, tu přibyla oproti manze taky gymnastka Seol Han Na (hraje Kim Ji Won), která je již od dětství bezhlavě zamilovaná do Tae Joona a nárokuje si jej pro sebe. Další neméně důležitou postavou příběhu je doktor Jang Min Woo ( Ki Tae Young), který je školním doktorem a také prvním, kdo odhalí že Jae Hee je dívka. Přesto, že nemá víceméně žadný důvod Jae Hee pomáhat, je pro ni velkou oporou. A občas ho to pěkně zmáhá.

Co se hereckých výkonů týče, Sulli mě v hlavní roli velmi překvapila. S krátkým sestřihem skutečně vypadá jako drobný chlapec a její hraní je velmi dobré. Minho se dá přirovnat herecky k hlavním hrdinům doram Playful Kiss a Heatrstrings. Minho je tak trochu prkenný a jeho úsměv mi po chvíli začal připomínat pomateného maniaka, ale díky ostatním hercům se postavy vzájemně skvěle doplňovaly.


Hyun Woo, který hraje kamaráda hlavní hrdinky, je celý seriál rozkošný a k sežrání (doporučuji si ke každé epizodě pořídit něco hodně kyselého, nejlépe citron na vyrovnání sladkého a kyselého, jinak hrozí, že to s tím cukrem vážně přeženete). A naivního troubu hraje tak dobře, že mu ho každý uvěří. Zajímavou osobností, která se v seriálu pouze mihne, je herec Julien Kang, který hraje bratra hlavní hrdinky. Hodnou chvíli jsem si myslela, že se dá dohromady se školním doktorem...

Určitě narazíte na články, kde si lidé stěžují, že SM Entertainment svojí produkcí zklamalo. Ve scénáři je prý mnohem víc než "Hana Kimi" vidět Najdete v ní prýinspiraci nejpopulárnějšími korejskými dorama - "You're beautiful" a "Coffee Prince". Já ani jednu z nich neviděla, takže nemůžu posoudit, zda to tak vážně je nebo není.

Jedním proti ale na celém dorama je product placement, tedy umisťování skryté reklamy. Poslední dobou vydíme bezostyšný product placement stále častěji, zvláště u SM Entertainment. To, že chlapeckou sportovní internátní školu pojmenovali Genie High School podle své nejnovější mobilní aplikace, to, že na školní párty této školy tancuje EXO, nejnovější senzace k-popu nebo pak boty značky New Balance...

Pravdou je, že EXO mě docela vykolejilo. Ale zbytek jsem okázale ignorovala.
Popravdě SME jen oplácí sponzorství a dělá si reklamu a tak to v branži chodí nebo ne?

Obrovským plus jsou tzv. OST. Především ústřední píseň "Stand Up" se kterou debutovala nová zpěvačka J-Min je velmi dobrým kouskem. Další hudební kousky pro nás připravili např. Super Junior K.R.Y, Jessica a Krystal nebo SHINee (Onew).
Lunafly "o skupině"

28. prosince 2012 v 22:15 | Christine
LUNAFLY je akustická kapela o třech členech, která o sobě dala vědět světu počátkem podzimu 2012. Všichni členové, Sam, Teo, Yun, jsou skvělými muzikanty a tak se i podílejí na skládání svých písní.

LUNAFLY debutovali se svou vlastní písní "Super Hero" 6. září 2012, která díky iTunes upoutala pozornost mnoha zámořských fanoušků. A to je nejspíše i důvod, proč se jejich oficiální debut nekonal v Koreji. Premiéru v Koreji, měli až 27. září a zároveň tak oznámili vydání nového singl alba How Nice Would It Be na kterém se nacházejí tři singly.

Diskografie
• SINGLY


Název: How Nice Would It Be
Datum vydání: 27.9.2012
Track-list:
1. 얼마나좋을까 / How Nice Would It Be (youtube)
2. 니이름이뭐니? / What's Your Name? (youtube)
3. One More Step (youtube)Název: Clear day Cloudy day
Datum vydání: 4.12.2012
Track-list:
1. Clear day Cloudy day (youtube)
2. Seeing You or Missing You (youtube)


Lunafly "členové"

28. prosince 2012 v 22:07 | Christine

Sam

Pravé jméno: Sam Carter
Pozice: Leader, zpěvák, kytarista
Datum narození: 14.10.1987
Dovednosti: skládání
Odkazy:
twitter.com/SamCarte
Popis:
- Je na půl Korejec a na půl Brit
- Hrával profesionálně fotbal, ale kvůli zranění musel přestat
- Nazpíval duet s populární YouTuberkou Megan Lee

Teo

Pravé jméno: Shin Taeho
Přezdívky: Teo
Datum narození: 7.12.1993
Pozice: Zpěvák, bubeník, pianista
Dovednosti: bicí/djembe, piano, basa a skládání
Odkazy:
twitter.com/sin931207

Yun

Pravé jméno: Han Seung Yun
Pozice: Zpěvák, kytarista, maknae
Datum narození: 14.1.1994
Dovednosti: skládání
Odkazy:
twitter.com/s_yunny

Vánoční příchuť (Erik/Trey)

26. prosince 2012 v 15:29 | Christine |  Slash (yaoi)

Varování: jen lehce sladké, takže šok z příliš velkého množství cukru vám nehrozí ;)
Věnování: Ikumovi, protože on je to nejsladší, nejhodnější, nejúžasnější uke na světě!


19. prosince
Starší zamyšleně posedával v knihovně. V ruce svíral zavřenou knihu a nehnutě hleděl z okna. Sněhové vločky se líně snášely k zemi. Každá z nich se spokojeně uvelebila a s klidným úsměvem na tváři usnula. Jejich život se zase o něco zkrátil. Tik. Ťak. Tik. Ťak.
Hodiny bez soucitu odpočítávaly poslední minuty, které mohl trávit v té tolik milované místnosti. Takhle pozdě už tu nikdo nebýval. Vlastně tady nikdo nikdy moc nebýval. Lidé zanevřeli na listy poseté inkoustem i na jejich nadpřirozeně vábivou vůni. Ale on nikdy. Věrně sem každý den chodil a rozhodně to nebylo jen tím, že tu pracoval. On vůni knih miloval. Miloval strukturu papíru, kterou cítil pod prsty pokaždé, když se ho dotýkal.
Buch.
Dveře cvakly. Nešlo o žádnou zlověstnou ránu, spíš o chabý pokus tiše zavřít. Chlapec u okna odvrátil pohled od krajiny mizející pod sněhovou pokrývkou a stočil ho k místu, odkud se ozval hluk. Před očima se mu zjevil drobný hnědovlasý mladík. Starší si urovnal brýle na nose a zvedl se. Pár kroky se posunul blíže k té drobné osůbce choulící se do náruče pletené šály. Ta k němu vystrašeně zvedla oči a pak je zase rychle sklopila.
"Dobrý večer," pronesl starší a tázavě si příchozího prohlížel. Ten mu po chvíli ticha nejistě odpověděl.
"Dobrý. Já... Nevěděl jsem, jestli už nemáte zavřeno. Netušil jsem, že by tu někdo ještě v tuhle dobu mohl být," vydechl mladík a nevinně zamrkal. Tmavě hnědé oči, rámované závojem řas té nejtemnější černě.
"Knihovna má až do devíti," pronesl starší chlapec a podíval se na hodinky. "Teď máme teprve pár minut po osmé," dodal. Mladík se na něj nejistě podíval.
"Teprve?... Oh, jistě," přikývl hnědovlasý chlapec a nadechl se teplého vzduchu.
"Jdete vrátit knihy? Nebo si nějaké půjčit?" Starší, černovlasý se na něj zvědavě zadíval. Mladík nejistě uhnul pohledem. Mohlo ho napadnout, že je to zaměstnanec. Po chvíli mlčení přeci jenom promluvil.
"Máme tu nějaké notové zápisy? Sháněl jsem je po celém městě, ale nemůžu se žádných dopátrat. Nějaké starší kousky by se mi hodily," špitnul mladík a pousmál se.
"Zvláštní přání," podivil se starší. "Ale myslím, že by se tu nějaké našly. Jen netuším, zda vám budou vyhovovat." S těmito slovy se rozešel mezi regály. Mladík chvíli otálel, ale pak se vydal za ním. Starší z chlapců pohlédl k nejvýše položené polici.
"Ah, tady to máme." Natáhl se. Ačkoliv s jeho výškou to snad ani nebylo potřeba. Vzal zápisy do rukou a podal je mladíkovi, který stál vedle něj.
"Bude vám to stačit?"
"Určitě, díky moc," řekl vděčně mladík a vykouzlil na tváři andělský úsměv. Staršímu se v tu chvíli málem zastavilo srdce.
"Rád jsem vám pomohl." Černovlasý se pousmál. Pak se rozešel k recepci, mladší za ním.
"Předpokládám, že jste tu zatím nebyl, takže vás poprosím o jméno a adresu. Budete chtít vystavit kartu?" Starší vzhlédl přes obroučky brýlí na mladšího chlapce. Ten jen přikývl.
"Trey Christian Deres, Yamako 15," odpověděl mladíček a pousmál se.
"Hm," pronesl černovlasý tiše. "Bydlím jen kousek odtamtud, a přesto jsem vás tam nezahlédl," dodal a zadíval se Treyovi do očí.
"Bydlím tu jen pár týdnů. Přestěhovali jsme se sem s rodiči někdy během listopadu," vysvětlil Trey. Sice vůbec nechápal, proč mu to říká, ale z jeho pusy to prostě vyšlo tak nějak samo. Nevinně se pousmál.
"Tak snad se třeba někdy potkáme." Černovlasý podal mladšímu kartu a knihy co si vybral.
"Zatím nashledanou," dodal. Trey si zastrčil kartičku do kapsy a s díky na rtech odešel.


22. prosince
Trey zamyšleně prolézal obchody v centru města. Díky té závěrečné eseji do školy neměl čas ani náladu shánět dárky a teď si za to mohl akorát tak vynadat. Očividně nebyl jediný, protože obchody se hemžily šílenými davy. Fronty u pokladen byly snad kilometrové.
Trey si znovu strčil sluchátko do ucha a pustil si vánoční song od Shinee. Na tváři se mu objevil úsměv. Ne, nic nemohlo zkazit jeho lásku k Vánocům.
Zrovna přepínal na další k-popovou koledu, když do někoho vrazil. Nebo ten někdo do něj? Tak či tak vypadl mu mobil z ruky a dopadl na zem, kde se rozlítnul na pár kousků. Trey zvedl hlavu a podíval se do šedavě modrých očí.
"Eriku?!" vyjekl překvapeně. Tázaný na něj zůstal zírat.
"Ty znáš moje jméno?" podíval se zmateně na Trey. Ten zrudnul až po kořínky vlasů. Začal sbírat části svého telefonu. Erik se k němu také sehnul. Oba se v tu samou chvíli natáhli pro barevný kryt telefonu a jejich prsty o sebe lehce zavadily. Jejich oči se střetly.
"Přečetl jsem si ho na jmenovce, kterou si měl připnutou k saku v knihovně," vydechl tiše Trey a nevinně se pousmál. Erik se usmál.
"Už jsem myslel, že sis o mně zjišťoval nějaké zajímavé informace. To by mě asi docela naštvalo," sykl Erik. Oči se mu zvláštně blyštily.
"Já... To bych neudělal!" vyhrknul Trey a rychle se postavil. Erik ho napodobil. Jen se netvářil tak vyděšeně, ale usmíval se.
"Nepochopil jsi mě. Naštvalo by mě, že ses ptal někoho jiného... A ne přímo mně," Erik stál tak blízko, že Treye ovanul jeho horký dech. Celý se roztřásl. Nevěděl co říct. Erik se sehnul pro poslední část mobilu a podal mu jí.
"Zvu tě na oběd," prohodil Erik a usmál se. Teď už tomu Trey nerozuměl vůbec.
"P.. proč?" vykoktal zmateně.
"Jako omluvu, že jsem do tebe vrazil."
"Ale to já vrazil do tebe." opáčil s vinou v hlase mladší z chlapců.
"Pak tedy čekám, že mě pozveš," rozesmál se Erik. Treye v tu chvíli nenapadlo nic jiného, než přikývnou.
Během oběda se o sobě dozvěděli první poslední. Zjistili, že vážně bydlí jen pár ulic od sebe. Že studují na té samé škole, ale jiný obor. Trey žil hudbou, Erik pro změnu nepouštěl štětec z ruky.
"Půjčíš mi mobil?" zeptal se Erik, když se loučili. Stáli spolu v centru a nějak se od sebe nemohli odlepit. Trey mu zvědavě podal telefon. Erik si s ním chvíli hrál a pak mu ho vrátil.
"Moje číslo... Třeba se ti bude hodit." Pousmál se.


25. prosince
Trey postával před domem, v kterém by měl Erik bydlet. Zkoušel ho zastihnout už včera večer, ale nepovedlo se mu to. Býval by ho o Štědrém dnu neotravoval, ale měl nutkání dát mu svůj dárek.
Trey se posadil na lavičku kousek od domu a zachumlal se do vlněné šály, ruce schoval do kapes.
Seděl tam takhle pár hodin. Skoro už byl rozhodnutý jít domů a zbytečně tu nemrznout, když v dálce zahlédl jemu známou postavu. Pousmál se.
"Ahoj," pozdravil. Erik odlepil oči od země a podíval se na něj. Bylo na něm vidět, že je dost překvapený.
"Ahoj, co ty tady?" podivil se.
"Jen... Jsem se byl projít," zalhal Trey a sklonil pohled k zemi.
"Jistě," Erik se pousmál, protože mu hned došlo, že lže.
"Můžu tě pozvat třeba na kafe nebo čaj?" Erik se pousmál a přitom se díval na Treyovu červenající se tvář. Nakonec mladší přikývl a tak se oba odebrali do domu Erika.
Trey seděl jako přikovaný na sedačce a upíjel horký čaj. Příjemně rozehříval jeho zmrzlé tělo. Erik seděl naproti a pozoroval ho.
"Uh, nebude vašim vadit, že jsem tady?"
"Ne, odjeli před pár dny navštívit příbuzné."
"Vážně? Moji odjíždí zítra." Prohodil Trey. Vlastně vůbec nechápal, proč to říká. Nervózně si poposedl a přitom zvrhnul šálek se stále teplým čajem a polil se.
"Au!" vyhrknul a vyskočil z pohovky. Erik ho napodobil. Než se Trey nadál černovlásek stál vedle něj a stahoval z něj tričko.
"Co..to? Co děláš?" vyjekl mladší.
"Musíš to sundat, aby ses nespálil." Odvětil Erik a sundal mu ho. Trey si najednou připadal úplně nahý. Zrudnul od hlavy až k patě a roztřásl se. Erik si to vyložil tak, že je mu zima.
"Hned ti něco půjčím, počkej tu."
Během chvíle měl Trey na sobě Erikovo tričko. Nevinně nasával jeho vůni a přitom se lehce červenal. Cítil se najednou tak v bezpečí a tak moc spokojený.
A ten pocit nepřestal ani dlouho potom, co ležel doma v posteli. Stále měl Erikovo tričko na sobě.


26. prosince
Trey nervózně zvonil na domovní zvonek, v tašce Erikovo tričko. Tohle bude bolestivé loučení. Jenom ho svléknout stálo spoustu úsilí.
"Ahoj," pozdravil ho Erik, když otevřel dveře. Trey nevinně vykoktal svůj pozdrav.
"Půjdeš dál?"
"Já... Jen jsem ti přišel vrátit to tričko." odpověděl Trey a podal mu tašku.
"Aha, úplně bych na něj zapomněl," pousmál se černovlásek a vzal si jí.
"Tak já zase půjdu, měj se." Špitl Trey a otočil se rychle k odchodu. Erik k němu rychle natáhl ruku a chytnul ho za zápěstí.
"Nechceš chvíli zůstat? Říkal si přeci, že tvoji rodiče dneska odjíždí... Takže pokud máš chvíli čas?" Erik se mu zvědavě díval do očí. Cítil jak se Trey celý třese. Ten po chvíli mlčení svolil a přikývl.
Z chvíle bylo několik hodin.
"Měl bych jít je pozdě..." prohodil Trey a přitom se díval na hodinky. Bylo skoro jedenáct.
"Chceš jít v téhle tmě a zimě ven?" zavrčel nesouhlasně Erik.
"Nic jiného mi nezbývá a je to jen kousek." opáčil Trey a zvedl se. Než se ale nadál zase seděl. Erik ho dnes již podruhé chytl za zápěstí a stáhl k sobě.
"Zůstaň tu..." špitl mu do ucha. Treye ovanul jeho sladce horký dech.
"Ne.. Nemůžu." zašeptal překvapeně.
"Prosím!" šeptal sál Erik a přitom začal Treyův krk zasypávat vlhkými polibky. Jeden pod ouško, druhá na krční tepnu, třetí na klíční kost... Netrvalo dlouho a Trey, ačkoliv byl překvapený, spokojeně zavrněl.
"Takže zůstaneš?" zeptal se Erik mezi polibky. Trey se nezmohl na odpověď. Místo toho nesměle nahnul hlavu a sám Erika políbil.

30 Days KPOP Challenge - Day 30

3. prosince 2012 v 19:40 | Christine |  Výzva

Day 30: A k-pop idol that has amazing eye smiles
Páni, to je ale šíleně těžké. Jistě taky je to poslední den... Ale jako vážně netuším koho vybrat.

Bias, snad jste si nemysleli, že by tu chyběl. Heechul - Super Junior

Hyorin - Sistar (Girl Bias)

Kyuhyun - Super Junior (kdyby nebyl Bias Heechul, je to stoprocentně Kyuhyun)

Taemin - SHINee (je to takové sladké mláďátko)

Himchan, můj oblíbenec z BAP

Onew, super leader a milovník kuřat :D Kuřééé!

Ačkoliv mě napadl jako první...
Má rozkošný úsměv a je... Prostě JR z Nu´Est
30 Days KPOP Challenge - Day 29

2. prosince 2012 v 17:00 | Christine |  Výzva


Day 29: A k-pop song you never get tired of
To je těžké, mě většina songů časem omrzí. Ale třeba No mercy od B.A.P se drží už dost dlouho.
Stejně tak Hot Times od SM Ballad.
A pozadu nezůstává ani SHINee se songem Hello.
A nesmím zapomenout na Sorry, Sorry Answer od Super Junior.
30 Days KPOP Challenge - Day 27 & 28

1. prosince 2012 v 12:14 | Christine |  Výzva
Day 27: Your favorite dance battle
Tak tady vážně netuším... Ale asi...

Day 28: Your favorite cover of an American song by a k-pop artist
První na co jsem si vzpomněla bylo Teukovo solo v Osace... K tomu není snad ani co dodat...

A pak mě napadl ZhouMi se songem od Kelly Clarkson - Because of You