School Love 2. kapitola

12. července 2011 v 18:21 | Christine |  School Love

2. Kapitola School Love

Černovlasý chlapec se na něj vražedně díval.

"Ty.. Seš si jistý, že si ve správném pokoji?" Zeptal se dost arogantně ten jehož oči byly temnější než sama noc.

"No ano jsem, naprosto.. Pokoj 102" Ohradil se Naruto a zašátral v kapse, po chvilce vytáhl zmačkaný kousek papíru a hodil ho po chlapci sedícím naproti, ten ho jedním tahem chytil. V tu chvíli to Naruta celkem udivilo. Jak mohl vědět, že po něm něco hází, když se na něj skoro nepodívá. Černoočko zmuchlaný papírek rozbalil a zadíval se na nápis "102"...

"Takže jsme spolubydlící" Řekl stále stejným tónem, který se snad za celou dobu ani trochu nezměnil.

"Už to tak bude" Pousmál se Naruto, i když nebylo na koho. Černovlásek už zase zíral do prázdna, na tváři ten svůj povýšený, arogantní výraz.

"Asi bych se měl představit" Začal Naruto a postavil se na nohy, popošel k posteli chlapce s onyxově černýma očima a natáhl k němu ruku.

"Naruto" Dodal. Ale místo odpovědi se mu dostalo jen opovrhujícího úšklebku.

"Jasně, chápu, že jsi na mě naštvaný, že jsem do tebe vrazil a zničil ti svetr, ale už jsem se omluvil a pokud ti to stále nedochází.. jsme spolubydlící a tak to taky pár let bude.." Vyštěkl Naruto dotčeně, pohledem probodávající černoočka.

"A?" Dostalo se mu dalšího úšklebku, které černovlásek doplnil o dlouhý, ale absolutně prázdný výraz.

"Jak, a?" Vybuchl Naruto.

"Tak snad se aspoň představíš.." Dodal.
Černovlásek se na něj zadíval a mlčky ho sledoval. Naruto měl pocit jako by pod jeho temně temným pohledem roztával. Jeho tváře získali červený nádech a celé tělo se lehce roztřáslo. Černoočko, ho naprosto hypnotizoval.

"Sasuke. Sasuke Uchiha." Jen tyto tři slova, vyšla z těch rudých rtů, plápolajících v neuvěřitelně bledém obličeji. Oči stále zabodnuté do Narutovy tváře, který z toho pohledu byl už značně nervózní, proto se po chvíli otočil a tak aby to Sasuke neviděl, několikrát prudce zamrkal. Na další slova už se blonďáček nezmohl, jen mlčky přešel ke svému kufru ležícímu na zemi vedle postele a začal si vybalovat. Vytáhl první komínek úhledně poskládaného oblečení a začal ho vyrovnávat do skříně. I on sám byl překvapený, co to vůbec dělá. Většinou se jeho věci povalovaly po pokoji v neúhledně naházených hromadách. Mlčky pochodoval sem tam a urovnával si věci do skříní a polic. Kdykoliv se ohlédl na Sasukeho zjistil, že ho i nadále propaluje pohledem. Sice držel v ruce knihu, ale vůbec jí nevěnoval pozornost.

"Co čteš tak zajímavého?" Vyhrkl Naruto do ticha v domnění, že Sasukeho nachytá.

"To by tě stejně nezajímalo" Opáčil černovlásek a dělal, že se plně věnuje čtení. Pravda, ale byla jiná. Opravdu celou dobu sledoval Naruta. Ani sám nevěděl proč. Možná za to mohly jeho nebesky modré oči, opálená pokožka medové barvy nebo vlasy připomínající sluneční paprsky?

"Kdyby mě to nezajímalo, neptám se" Hlesl celkem logicky Naruto a Sasuke mu opět věnoval svůj arogantní pohled.

"Je to kniha o téhle škole, něco o dějinách a tak celkově" Shrnul to černovlásek z těch pár vět, které stačil, přelétnou očima než se ho Naruto zeptal. Blonďáček k němu udělal pár kroků a natáhl se pro knížku. Sasuke nejdřív kousek ucukl, ale když se mu do onyxově černých očí zadívaly dvě modré studánky, sám mu jí podal. Přitom se ho letmo dotkl. Tělem mu projel elektrizující pocit. Sasuke už pár let věděl, že zatím nemá jasno, na jakou stranu spadá. Chodil s pár holkami, ale nikdy mu to nepřineslo ten správný pocit uspokojení. Nikdy by, ale nepřiznal, že by se mu snad mohl líbit nějaký chlapec.

"Páni" Hlesl Naruto a tím vytrhl Sasukeho z myšlenek o svém dosavadním životě.

"Co?" Zadíval se na něj nechápavě černovlásek, místo očí dva otazníky.

"Netušil jsem, že je tahle škola tak děsně stará. Vypadá celkem dobře.." Usmál se Naruto, vypadající jako přerostlé dítě. No ano, byl v hlouby chytrý, ale dost často se u něj projevovala jeho dětská stránka. Sasuke si povzdechl a nevěřícně zavrtěl hlavou.

"Co sis myslel, že jí za tu dobu ani jednou neopravovali nebo nerekonstruovali?" Podivil se černovlásek.

"Já?..Ne, to ne..." Zalhal Naruto.

"Škola je sice stará, ale byla už několikrát zrekonstruována, navíc v porovnání s ostatními školami je její stáří irelevantní." Vysvětlil Sasuke s arogantním tónem a završil to úšklebkem.

"Irelevaletní..irelovontní..Iro..Co?" Zatvářil se Naruto docela zděšeně nad tím prapodivným slovem. Sasuke se na něj opět pohrdavě zadíval.


"Kde ses tady vůbec vzal?..Vážně tě sem přijali? To asi někdo spadl z jahody na znak.." Ušklíbl se Sasuke.

"Z jahody na znak?.." Vykulil očka blonďáček. To už ale Sasuke nekomentoval, vstal, vytrhnul mu z ruky knihu a odkráčel z pokoje.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Akira tvoje ♥Sb♥ Akira tvoje ♥Sb♥ | Web | 12. listopadu 2011 v 15:28 | Reagovat

Páni! Dobré! Tahle povídka se mi bude líbit. =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama