Junjou romantica

23. července 2011 v 22:35 | Christine |  Junjou Romantica

Seriál: 2 série/po 12 dílech
Režie: Chiaki Kon
Manga: Shungiku Nakamura


Na tenhle seriál nedám dopustit, patří mezi mé oblíbené, a mé nejoblíbenější yaoi.
Junjou Romantica je jakási hlavní linie příběhu, jejímž odvětvím jsou další dvě homosexuální story - Junjou Egoist a Junjou Terorrist.

·Junjou Romantica

Hlavní hrdina pilotního příběhu je mladý, hloupoučký a zatraceně tvrdohlavý Misaki, který nutně potřebuje doučování.
Jeho učitelem se stane Usagi Akihiko, blízký přítel Misakiho staršího bratra Takahira a známý úspěšný spisovatel.
Už jen kvůli tomu, že Usagi je do Takahira zamilovaný, ho Misaki považuje za dost divného, čímž si jen víc ztrpčuje chvíle, které s ním při učení tráví. První náznak oboustranné lásky se objevuje ve chvíli, kdy Takahiro oznamuje Misakimu a Usagimu, že se bude ženit. Usagi tím ztrácí všechnu naději na lásku s Takahirem a Misaki jenž je vždy ke všem ohleduplný si to vyčítá. V tomto momentě dochází k jakémusi prolomení hráze mezi obouma. Nakonec se Misaki k Usagimu stěhuje, protože Misakiho starší bratr Takahiro odjíždí do Osaky. Během pobytu se odehrává spousta zajímavých chvílí a ke konci je Misaki skoro schopen přiznat, že Usagiho opravdu miluje. (skoro až na konci celého seriálu :D)


Co se týče těch zbylých Junjou, jsou to jen takové doplňující příběhy, řekla bych, že rozvíjejí minulost a okolí. Jsou zajímavé, ale spíše slouží k rozšíření situací a k obohacení děje.

·Junjou Egoist

Další příběh se odehrává mezi dvojicí Hiroki a Nowaki. Hiroki býval slepě zamilovaný už od dětství (což zjistíte v 9 dílu první série) do Usagiho. Dokonce ho svedl a spal s ním, i když Usagi si v tu chvíli představoval Takahira, nevadilo mu to. Po tomto incidentu šel jejich vztah k ledu a zbyli z nich sotva přátelé. Po pár letech kdy Hiroki pracuje jako asistent na univerzitě literatury, poznává Nowakiho (jmenuje se podle tajfunu, proto Hiroki často říká "než jsem se nadál, vzal mě ten tajfun sebou). Nejdříve mu vzdoruje, ale nakonec podlehne onomu nesmírně vysokému krasavci s teplými dlaněmi.

·Junjou Terorrist

Poslední příběh zastupuje mladíček Shinobu, který se po letech vrací z Austrálie, protože se dozvěděl, že jeho sestra se rozvedla a její bývalý manžel je teď k mání. Shinobu hrozně věří na osud a všechno je podle něj souzeno a podobně. Snaží se dostat Miyagiho, ale ten mu vzdoruje, protože má v srdci jen jednu osobu. Tou je jeho bývalá učitelka, kterou miloval. Bohužel profesorka zemřela a Miyagi se uzavřel do sebe. Nechce znovu milovat, protože má pocit, že tím jí zradí. Shinobu to, ale přesto nevzdá a nakonec se mu profesora literatury Miyagiho povede dostat. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama